dunaj

Mind

TÝDEN.CZ

11. 12. 2018
Rubrika: O cestách

Mediální hvězda Tomio Okamura - za koho mluví

Autor: Jana Ivanová

08.07.2008 13:29

Tomio Okamura je největší mediální hvězda těchto týdnů. Jakmile vysílá veřejnoprávní rozhlas nebo televize cokoliv o cestovních kancelářích, dovolených a cestování, nevyhnete se jeho vyjádřením a komentářům. Občas přidá i nějaké duchaplné vysvětlení ve smyslu: „Do Chorvatska je zakázáno vozit maso, doporučuji tedy nevozit s sebou maso.“ Byla jsem zvědavá a začala jsem malinko pátrat po tom, koho vlastně tato mediální hvězda zastupuje. Je mluvčím Asociace českých cestovních kanceláří a mluví a mluví a mluví. Takovou mediální masáž proti Chorvatsku jsme ještě nezažili. Dovolím si zde představit alespoň nadpisy a jeden podtitulek z webové stránky asociace, za kterou pan Okamura mluví:

  • Za překročení rychlosti hrozí nově v Chorvatsku vězení.  
  • Chorvatsko 12.června konečně oficiálně zrušilo úplný zákaz dovozu masných a mléčných výrobků.
  • !!!! I po zrušení úplného zákazu však bude nadále platit omezení dovozu potravin !!!!
  • Od 15. června 2008 bude v Černé Hoře platit zákaz dovážení potravin

     

Moc si to nezadá s výkřiky nadpisů bulvárních novin. Tak trošku se zdá, jakoby pan Okamura a spol. chtěli lidi od cest do Chorvatska odradit. Otázkou pro mě je, proč to dělají, když nezastupují žádné velké cestovní kanceláře, které se specializují na Chorvatsko. Proč o Chorvatsku masivně informuje mluvčí asociace, která žádné velké touroperátory pro Chorvatsko nezastupuje. Připouštím, že na roztříštěném českém trhu, by se dalo o pojmu touroperátor dlouze diskutovat. Možná se špatně prodává i Tunis a jiné destinace a proto se řídí pravidlem: „Když chcípne koza mně, ať chcípne i sousedovi.“

Existuje totiž ještě Asociace cestovních kanceláří České republiky. Ta má mezi svými členy spíše větší subjekty a touroperátory pro Chorvatsko, mezi nimi třeba Čedok, Firo Tours nebo Vítkovice Tours. První jsem vybrala jako příklad proto, že jméno Čedok asi každý alespoň jednou v životě slyšel a patří mezi sedm největších. Má širokou nabídku zájezdů do Chorvatska. Firo Tours také nepatří mezi malé, má velké množství provizních prodejců po celé republice. Vítkovice Tours si v minulosti vybudoval jméno na Chorvatsku ve spojitosti s Radiožurnálem. Jenže této asociace se buď nikdo na nic neptá, nebo se v jejím vedení nenachází žádný ochotný mluvka. Kolem Chorvatska vytvořil pan Tomio Okamura úplnou virtuální realitu, ve které Chorvati dělají všechno pro to, aby tam Češi nejezdili. Někdo tomu podléhá více a někdo méně. Už aby zase začalo jezdit více japonských skupin, které by pana Okamuru a jeho Miki Travel více vytížili. Jenže  Japonci se naučili jezdit více individuálně a tak se obávám, že do konce léta ještě ledacos uslyšíme.

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  8.1

Diskuze

Jana Ivanová

Co mě napadá...
PA070784.jpg
Oblíbenost autora: 7.85

O autorovi

Myslím, že jsem normální, ale to si asi myslíme všichni

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Kopie - HPIM1339down.jpg