dunaj

Mind

TÝDEN.CZ

11. 12. 2018
Rubrika: O politice

Americký guvernér a mačové v Čechách

Autor: Jana Ivanová

17.03.2008 14:28

Newyorský guvernér Eliot Spitzer odstoupil. Před pár dny stál zkroušeně vedle své manželky a prohlásil: „Dostalo se mi lásky a podpory mé rodiny a lidí státu New York. Je mi hluboce líto, že jsem nedostál jejich očekávání. Omlouvám se. Už nikdy mne neopustí výčitky. Vždy jsem tvrdil, že lidé musí za své činy nést odpovědnost. Nemohu svým nástupcům stát v cestě.“ Odstoupil proto, že jako generální prokurátor NewYorku v roce 2004 žádal trest pro šestnáct lidí provozujících firmu, zabývající se organizací prostituce. Teď byl načapán při využívání služeb luxusní prostitutky Kirsten. Přestože si podle všeho ani moc neužil. Schůzka s takovou Kirsten prý stojí 5000 dolarů. Spitzerovi měli prokázat útratu 15 000 dolarů. To jsou celkem tři schůzky. Eliot Spitzer si moc dlouho guvernérského postu neužil. Jenom od listopadu 2006, kdy porazil republikánského kandidáta Johna Faso. Můžeme si o Američanech myslet, že jsou prudérní pokrytci . Možná, že jsou. Když ale něco provedou, odstoupí. Neřídí se příslovím: „Káže vodu, pije víno.“

Čeští mačové jsou úplně jiní „pašáci“. Prezident Václav Klaus pronese řeč k národu o tradičních hodnotách a důležitosti rodiny. Následně se nechá nachytat v nějakém hotýlku ve Vestci. A ještě k tomu je to již třetí letuška. Pokud jsou to holky aspoň trošku mazané a peněz chtivé, mohly by se domluvit a vydat knihu. Něco na způsob Martiny Formanové, která o svých avantýrách vydala knihu s poučným obsahem. Jak jsem se nechala vydržovat Gottem až jsem si sbalila Formana. Pokud bych neměla dceru, snad bych i připustila, že je to čtivé a slušně napsané. Letušky by tedy mohly sepsat návod, jak balit prezidenty a jiné pány.

Druhým českým mačem je premiér. S tváří frajera zvládá dvě rodiny. Až na to, že stávající manželce nechává platit eskort z peněz nás všech. A Pavla Topolánková se tváří, že je samostatná a nezávislá. Je schopná vystoupit na Kilimandžáro, ale není schopná jezdit po Praze metrem. Asi šetří síly na rozvodovou bitvu nebo další Kilimandžáro. Třetí nejznámější mačo je majitelem sexy mozku, náhradního psa a manželem již druhé tlumočnice. Taky nic moc. Soukromá vysoká škola, která aktuálně zaměstnává marketingovou expertku Pavlu Topolánkovou, přispívá občanskému sdružení jeho první manželky a tlumočnice v jedné osobě. Neumím marketing a jsem členkou jednoho občanského sdružení. Začnu se ucházet na této škole o místo nebo aspoň peníze. Tuším, že to nevyjde.

Možná, že výše zmínění pánové konvertovali k islámu nebo mormonům. Tato náboženství mnohoženství uznávají. Háček to má v tom, že na to muž musí mít. Proto je mnohoženství na ústupu i v zemích, kde to není výslovně zakázáno. Muž musí zajistit stejnou životní úroveň všem manželkám a rodinám. Pánové, vyznávejte si klidně jakékoliv náboženství. Pořiďte si další milenky a manželky a zajišťujte jim bezstarostný život. Ale výhradně za svoje. Pokud na to nemáte, máte dvě možnosti. Smířit se s jednou manželkou, která stejně jako vy stárne. Druhá možnost je, svěřit se raději prostitutkám. To vyjde levněji a netrpí u toho žádné děti a vnoučata.  

Listopad 2006, datum, kdy se Eliot Spitzer stal guvernérem, je velmi zajímavé. Skandály kolem Jiřího Čunka na celostátní úrovni trvají jen o měsíc méně. Lidovecký předseda se cuká, zmítá a jako topící se stahuje ostatní pod vodu. Nad hladinu ho občas někdo povytáhne a on se stále stačí nadechovat. Odstoupení nelze očekávat, tady přece není žádná Amerika. A my přece nejsme nějací hloupí Amíci.

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  8.37

Diskuze

Jana Ivanová

Co mě napadá...
PA070784.jpg
Oblíbenost autora: 7.85

O autorovi

Myslím, že jsem normální, ale to si asi myslíme všichni

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Kopie - HPIM1339down.jpg