dunaj

Mind

TÝDEN.CZ

11. 12. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Pilotka airbusu a nahá žena na billboardu

Autor: Jana Ivanová

05.03.2008 17:50

Vichřice Emma zaútočila v sobotu na airbus, letící z Mnichova do Hamburgu. Letoun škrtl při přistávání křídlem o zem a pilot s ním znovu vzlétl.. Tento dramatický okamžik viděli díky amatérskému videozáznamu mnozí. Ať už na YouTube nebo v televizi. Všichni chválili a obdivovali duchapřítomnost pilota. V úterý  německý Spolkový úřad pro vyšetřování leteckých nehod zveřejnil, že letoun na přistání vedla 24 letá žena na pozici druhého pilota. A najednou je všechno jinak. Zkuste si přečíst diskusi třeba na Aktuálně. Nezodpovědná kočka, posadili tam školačku, holka se lekla, pustila knipl….  Pro některé lidi žena nepatří ani za volant auta. Do kokpitu jakéhokoliv letadla už vůbec ne. Navíc když je mladá a to letadlo je dopravní. A s nebohými pasažéry nezodpovědný kapitán s takovou slečinkou hazarduje. Diskutujícím se zatmělo před očima a na šťastný konec už nemyslí. Fakt, že všichni přežili, zůstává v jejich očích šťastnou náhodou. Ženská do kokpitu nepatří a hotovo.

Na internetu se objevila ještě jiná žena. Je těhotná a nechala se vyfotografovat nahá v krajkových bílých kalhotkách pro kampaň na zastavení těžby uhlí Žít nebo těžit. Nikdo se nediví, nikoho to nepobuřuje, nikdo to nekomentuje. Uhlí těží ženy snad úplně výjimečně a v krajkových kalhotkách už vůbec ne. To ale nevadí, je to prostě zaužívaný stereotyp v zobrazování žen. Chápu jistou souvislost mezi břichem těhotné ženy a životem. Vyfotografované dámě se ale divím. Ona možná sama sobě také, protože na fotografii nemá hlavu.

Žena pilotka airbusu mě vůbec nevadí a to ani v případě, že bych seděla uvnitř toho letadla. Prošla stejným výcvikem a stejnými testy jako muži. Možná musela být i malinko šikovnější, aby se mezi muže do výcviku  dostala. Má pilotní průkaz a je pilotkou. Ta druhá žena mi vadí opravdu hodně. Právě kvůli podobně se chovajícím dámám potom leckdo považuje ženskou pouze za objekt vhodný k fotografování v krajkovém prádle nebo alternativně bez prádla. Kvůli ní bych raději žila v nějaké jiné zemi. V takové, kde by nikoho ani nenapadlo dávat podobnou fotku na billboard. Tímto zdravím Hnutí Duha a Greenpeace, kteří se na kampani podílejí. Pro zástupce Greenpeace mám dotaz, jestli tuhle hezkou propagaci viděli jejich kolegové v USA. Zároveň dodávám, že pokud by tato žena propagovala prádlo nebo krém na těhotenské bříško, považovala bych to za vhodné a přiměřené. To aby mě někdo nenařkl z puritánství.

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  8.23

Diskuze

Jana Ivanová

Co mě napadá...
PA070784.jpg
Oblíbenost autora: 7.85

O autorovi

Myslím, že jsem normální, ale to si asi myslíme všichni

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Kopie - HPIM1339down.jpg