dunaj

Mind

TÝDEN.CZ

17. 1. 2019
Rubrika: O špatných věcech

Rozhlasový orkán Tachecí a rozloučení s Radiožurnálem

Autor: Jana Ivanová

07.01.2008 19:40

Až do dnešního dne jsem měla jako jeden ze svých oblíbených odkazů Ranní poznámku Ivana Hoffmanna. Odkaz ztratil svůj smysl, protože Ranní poznámka od 1. ledna 2008 skončila. Bude mi chybět, protože jsem si úvahy a poznámky Ivana Hoffmanna po ránu vždycky ráda poslechla. Místo toho nám nová ředitelka Barbora Tachecí připravila neslýchané změny. Nastala bouře nevole. Posluchači začali psát své připomínky, na Novinkách se hlasuje a už existuje i petice. Už ta sametová revoluční reakce by měla potěšit každého majitele rádia. Ocenil by věrnost a aktivitu svých posluchačů. Radiožurnál není bohužel soukromý a platíme ho „daní z vlastnictví rozhlasového přijímače“. Aby to lépe znělo, říká se tomu koncesionářský poplatek.  

Barbora Tachecí si tedy může s veřejným rádiem dělat co chce. Ve své lehce arogantní reakci na dotazy a připomínky posluchačů začíná osm odstavců slovem „nově“ bylo zařazeno, vzniklo, je….. Prý s cílem dosáhnout modernější a méně konzervativní rádio. Dopoledne má asi tu modernost přinést Lucie Výborná. Praxe z komerčních stanic je jasně vidět. Mix žoviálnosti a uspěchanosti s občas lehce žvatlavým hlasem je smrtící hlasový koktejl. Dnes to bylo proloženo nějakým italským hitem z let sedmdesátých. Lucie Výborná možná svůj dopolední blok získala proto, že je to mediálně provařená osůbka se sumo manželem. Pánové Ivan Hoffmann, Vladimír Kroc, Pavel Kudrna a mnozí další „nudní patroni“ se museli poroučet. Mají kultivovaný hlasový projev, žádné infantilní chichotání. Chybí bulvární informace o jmenovaných pánech, jejich rodinách, případných milenkách a dětech. To vše jim nejspíše přitížilo v očích nové ředitelky. Nepřitáhnou totiž milovníky bulváru.

Chceme, aby byl Radiožurnál modernější a méně konzervativní stanicí schopnou být v dlouhodobém horizontu absolutně většinovým rádiem," řekla Barbora Tachecí k probíhajícím změnám. Chce to údajně čas. Posluchači si prý musí zvyknout. Paní Tachecí, nemusí. Někdo si uloží do paměti jinou stanici. Já jsem přepnula jediným knoflíkem ovladače rádia na CD. Počkám si při jejich poslechu v autě na lepší rozhlasové časy. Zájemci si mohou zkrátit čekání četbou štědrovečerního rozhovoru Naděždy Hávové a Vladimíra Kroce s Ivanem Hoffmannem. Pořad Dva na jednoho skončil také.

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  8.32

Diskuze

Jana Ivanová

Co mě napadá...
PA070784.jpg
Oblíbenost autora: 7.85

O autorovi

Myslím, že jsem normální, ale to si asi myslíme všichni

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Kopie - HPIM1339down.jpg